Czy lipoliza jest dobrym rozwiązaniem na pozbycie się miejscowej tkanki tłuszczowej na brzuchu? Ile potrzeba zastrzyków i serii żeby było widać wyraźny efekt?
Rozpuszczenia tłuszczu za pomocą podawanych zastrzyków, to inaczej mówiąc lipoliza tkanki tłuszczowej, która służy do korekcji lokalnych mankamentów sylwetki. Zabieg polega na mikroiniekcji podawanych do mezodermy za pomocą malutkiej 4 milimetrowej igły. Dzięki niemu, można osiągnąć redukcję poduszek tłuszczowych, które nadają kształt twarzy i ciału. Jest to mało inwazyjna i skuteczna metoda selektywnego usuwania niewielkich obszarów tłuszczu lub cellulitu. Lipoliza stosowana jest od wielu lat i uważa się ją za najłagodniejszy sposób na usunięcie podkładek i wałków tłuszczowych w najbardziej problematycznych miejscach ciała, bez konieczności przeprowadzania wymagającej znieczulenia, rekonwalescencji i pozostawiającej blizny operacji. Może być ona z powodzeniem stosowana na obszarach, na których nie da się przeprowadzić liposukcji.
Każdy zabieg lipolizy zaczyna się od szczegółowej konsultacji i analizy złogów tłuszczu występujących u pacjenta. Miejsca, które mają być mu poddane zostają oznaczone i specjalnie przygotowane. Po całkowitej dezynfekcji, za pomocą specjalnych ultra-drobnych igieł wstrzykuje się do podskórnej tkanki tłuszczowej operowanej osoby kilkakrotnie, w niewielkich ilościach, i w odległości 1-2 cm od siebie składnik aktywny. Zabieg przeprowadza się ambulatoryjnie, trwa on ok. 20 minut i jest prawie bezbolesny. Po przeprowadzeniu go, pacjent może odczuwać jedynie lekkie mrowienie i pieczenie.
Zastrzyk z aktywną substancją podany do podskórnej tkanki stymuluje u pacjenta rozcieńczanie złogów tłuszczu, transportowanego przez układ limfatyczny, a następnie pozwala na pozbycie się wraz z moczem stopionych komórek tłuszczowych.
Dla uzyskania trwałego efektu, zaleca się powtarzanie zabiegu co 4-8 tygodni. Na ogół, dla uzyskania zadowalającego efektu, konieczne jest od 1 do 4 zabiegów. Ich rezultaty są bardzo indywidualne, ponieważ zdarzają się osoby, które bardzo szybko reagują na substancję czynną, a u innych następuje to ze znacznym opóźnieniem. Pogłębianie się właściwego efektu jest najbardziej widoczne między trzecim a szóstym tygodniem po zabiegu.