Plastyka ramion

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o plastyce ramion

 

Plastyka ramion – dla kogo ten zabieg?

Jedną z przyczyn zmniejszenia jędrności skóry jest odchudzanie i wszelakie zmiany w masie ciała – szczególnie te, które nastąpiły nagle i w krótkim czasie. Skóra w tym rejonie staje się wiotka, nie nadąża za zmianą ilości tkanki tłuszczowej i zaczyna obwisać. Co ważne – plastyka ramion nie jest zamiennikiem procesu odchudzania, pomaga natomiast poprawić wygląd po jego zakończeniu. Jeśli po ukończeniu redukcji masy ciała zmagasz się z dużą utratą jędrności skóry w okolicach ramion i masz zastrzeżenia do ich wyglądu, to plastyka jest właśnie dla Ciebie. Na jędrność skóry wpływa również wiek – im starsi jesteśmy, tym jest ona mniejsza, dlatego z zabiegu często korzystają osoby w wieku starszym, u których trudno o uzyskanie efektów przy pomocy innych metod.

Na czym polega plastyka ramion?

Plastyka ramion to zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Chirurg usuwa wówczas nadmiar skóry z tej okolicy, dzięki czemu uzyskujesz poprawę wyglądu ramion. Nacięcia wykonywane są od wewnętrznej strony ramienia, co minimalizuje widoczność blizn. Czasem – w zależności od przypadku – zabieg może być połączony z liposukcją (usuwaniem nadmiaru tłuszczu).  Efekt liftingu ramion można uzyskać także przy pomocy samej liposukcji, dzięki czemu nie ma konieczności wykonywana nacięć. Zabieg plastyki w zależności od stopnia skomplikowania może trwać od 1 do 3 godzin.

Efekty operacji plastyki ramion

Podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów, na ostateczny efekt operacji trzeba trochę poczekać. Jednak już w pierwszych dobach po zabiegu zauważalne jest zmniejszenie obwodu ramienia i ilości skóry. Z biegiem czasu widoczna staje się większa jędrność ramion, jak i blednięcie oraz spłycenie blizn, które są naturalnym elementem takiego zabiegu.

Co robić a czego nie robić po zabiegu?

Twój lekarz prowadzący przekaże Ci pełną listę zaleceń, które należy realizować w czasie rekonwalescencji. To bardzo ważne, by ich nie bagatelizować – w większości przypadków komplikacje są efektem niestosowania się do zaleceń pozabiegowych. Jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty, podążaj za wskazówkami swojego lekarza.

Na pewno warto zrezygnować z palenia papierosów, które mogą utrudniać proces gojenia się rany. Należy także nosić specjalne opatrunki i ubrania uciskowe. Przez co najmniej dwa tygodnie unikaj noszenia ciężkich przedmiotów, sięgania do góry lub do tyłu. Przydadzą się zatem ubrania zapinane z przodu i takie, których nie trzeba przekładać przez głowę. Unikaj także słońca oraz stosuj kremy z filtrem UV, aby nie doprowadzać do przebarwienia blizn i zwiększenia ich widoczności.

Ważny element przygotowania do zabiegu

Pamiętaj o wykonaniu zleconych przez lekarza badań i zabraniu ich oryginałów ze sobą. Najlepiej na dwa tygodnie przed zabiegiem nie przyjmuj leków wpływających na krzepliwość krwi (Polopiryna, Aspiryna) i odstaw papierosy. Zaplanuj także o czas tuż po zabiegu, kiedy Twoje samopoczucie może być chwilowo gorsze i miej już w domu odpowiednie ubrania, które będziesz wtedy nosiła. Zorganizuj sobie także transport – po operacji nie będziesz w stanie samodzielnie kierować autem, dlatego koniecznie ktoś musi Cię odebrać z kliniki i zawieźć do domu.